Kontakta oss

Country Manager & PPA

Teemu Loikkanen +358 50 373 6243 teemu.loikkanen@ox2.com

Projektutveckling, Onshore

Veli-Pekka Alkula +358 50 3389 379 veli-pekka.alkula@ox2.com

Projektutveckling, Offshore och nya teknologier

Olli Takalammi
+358 40 091 3788 olli.takalammi@ox2.com

Markanvändning och arrendeavtal

Svante Nilsson
+358 40 594 3098 svante.nilsson@ox2.com

Byggnation

Eero Länsimäki +358 50 522 5432 eero.lansimaki@ox2.com

Teknisk och kommersiell förvaltning

Matti Palosaari +358 44 292 8982 matti.palosaari@ox2.com

Anskaffningar

Pilvi Pirkonen +358 40 541 5578 pilvi.pirkonen@ox2.com

Kraftnätsanslut-
ningar

Jussi Pöyhönen +358 40 187 7830 jussi.poyhonen@ox2.com

Allmänna frågor

Email

info@ox2.com

Kontor i Finland

Helsingfors

Lapinlahdenkatu 1 C
FI-00180 Helsingfors

Tammerfors

Åkerlundinkatu 11 C 11
FI-33100 Tammerfors

Oulu

Sepänkatu 20
FI-90100 Oulu

Våra kontor i Europa

Våra kontor i Europa